Motivace

Kamarád do deštěNutíte se do běhání? Odkládáte jej na zítra? Hledáte důvod proč vyběhnout? Chybí vám motivace? Stačí si vsadit na Trumpovo vítězství ve volbách! Je to tak jednoduché…

Po minulém běhu jsem se necítil zrovna dvakrát svěží. Začalo to v sobotu krátce po probuzení. Náš bojler, odborně namontovaný bývalými sousedy ze Lvova, se rozhodl svůj zbytek života dožít jako fontána.

Co si budem povídat, víkend člověk bez sprchy ještě nějak přežije. V pondělí už jsem otáčel trenky naruby a vyčkával na úterý, kdy měli přijít namontovat nový bojler, ale přišel jenom jakýsi poskok v modrákách, a uložil si u mě štafle. Na dotaz, kdy dojde k montáži jenom pokrčil rameny a zamumlal něco jako hmehvim (teď už vím, že to znamenalo zítra, pomalu tomu opravářskýmu slangu začínám rozumět).

Rozezlen nad tou liknavostí, jal jsem se vzít Savo a odstranit plíseň v ložnici, která nás pomalu sžírá, ať dělám aspoň něco užitečného. Abychom nemuseli spát na pavlači, musel jsem otevřít dokořán okno (od té doby nás má sousedka určitě za otužilce). V zimě se mi doma být nechtělo, tak jsem se rozhodl, že se půjdu proběhnout a pak se osprchuju ve studené vodě – pár stupňů dolu mě přece nemůže rozhodit!

Teploměr ukazoval 4 °C a venku mrholilo (neexistuje špatné počasí, jen špatně oblečený běžec!). Ignoroval jsem přicházející studenou frontu a zahrál si na léto. Oblékl jsem tedy kraťasy (kalhoty zůstaly mokrý v koutě) a odhodlaně vyběhl. Zdálky mi mávalo otevřené okno a po doběhnutí mě doma uvítala studená sprcha a zima jak v ruským filmu.

Když druhý den přijeli páni opraváři namontovat bojler, nějak mi nedošlo, že nejsou od bytného předplaceni a budou chtít ty bratru čtyři tisíce doplatit na dřevo. Tvářili se, že by si jinak odnesli televizi. Pár dní před výplatou dobrej fór. Člověk moc neocení, že si to strhne z nájmu. A tak jsme jeli k nejbližšímu bankomatu, kde jsem oba pány na parkovišti uspokojil (finančně) a štrádoval zpátky pěšky ochuzen o celé své momentální jmění.

A do toho všeho přišly ráno ty výsledky amerických voleb, co se o nich mluvilo na internetech. Všude samej Trump, už se mi ten Facebook nechtěl otevírat. Ani běhat se mi nechtělo. Až mě dneska při pohledu do prázdné spižírny oslnila spásná myšlenka, maják na konci světa, světlo v temnotě: Gábina vsadila na Trumpa dvacku na Fortuně! Zaradoval jsem se, když jsem na svém herním účtě uviděl celých 68 Kč. Neváhal jsem a zosnoval ďábelský plán jak nakoupit večeři. Hlad je silná motivace. Otevřel jsem LIVE sázky, vybral první tenis a začal obratně sázet (v Endomondu jsem strávený čas vykázal jako pasivní tenis). Zanedlouho jsem kredit navýšil na požadovaných 200 Kč, požádal o výplatu částky, sbalil Fortuna kartu, batůžek na nákup, kapesníky (však víte) a vyběhl do deště vstříc vysněným párkům.

Abych se dostal k samotnému běhu aspoň na pár řádcích, neběželo se mi teda úplně nejlíp. Navíc mi nějak navlhnul mobil a trať jsem musel před chvílí spojovat na mapě ručně.

Zvládl jsem nakoupit všechno. Ale jestli si myslíte, že to nakonec dobře dopadlo, tak ne (a to pomíjím ty volby). U baráku jsem se natáhl a vyválel v bahně, když jsem zakopl o kanálové víko. Odnesl to naštěstí jen jeden pomačkaný víkendový rohlík. Chtělo se mi říct karma, ale napadl mě jenom bojler

Comments are closed