Tenisový turnaj ATP Vlkančice

Před selfinou a po selfině

Před selfinou a po selfině

…nebo také I. ročník turnaje Klubu přátel chatičky se odehrál v sobotu, 24. června 2017 na tenisovém kurtu ve Vlkančicích.

Počasí nám přálo, takže jsme se sešli v hojném počtu 20 tenistů a několika hard core ultras fandů, z nichž někteří stihli hned ráno zvednout náladu v kotli za vydatného přispění jedenáctky z polního výčepu ve foyer kurtu (ahoj Hami). Pro turnaj jsem za domácí úkol vypracoval online tabulku, kde mohli ostatní hráči v reálném čase sledovat, jak špatně si vedou. Vzhledem k tomu, že do poslední chvíle nebylo jasné, kolik hráčů se zúčastní, byly jako herní systém zvoleny náhodně rozlosované základní skupiny + play off. Standardní tenisová pravidla jsme si z časových důvodů lehce přiohnuli tak, aby jeden zápas trval asi do půl hodiny. Ještě se čekalo na to, až se jako vždycky ještě před akcí zraním a odřu při focení selfiny a turnaj mohl odstartovat!

Stan úspěšně postaven!

Stan úspěšně postaven!

Já jsem hrál s Machym, takže jsme s jeho výškou měli od začátku výraznou psychologickou převahu a bez problémů jsme tak propluli skupinami až do pavouka.

Mezitím, co se střídaly páry na antuce, zábava v ochozech pokračovala: vybíralo se vstupné 100 Kč, grilovaly se klobásy, probírala se taktika a došlo ke změně piva z 11° na 8° (tzv. cyklopivo). K dispozici byl i párty stan, pod nímž měl být catering, jen pohledat několik šikovných rukou k jeho sestavení, což se nakonec vydařilo. Bohužel ne na dlouho.

Také jsme se seznámili se dvěma místními sousedy, panem Batohem a starší dámou, jejichž vztahy vůči nám a pronajímatelům kurtu považuji za napjaté.

Příčinou byla od začátku špatná koordinace pohybů stavbyvedoucího

Příčinou byla od začátku špatná koordinace pohybů stavbyvedoucího

Pan Batoh, od přírody hulvát a magor s gigantickým tukovým batohem v místech, kde má slušný člověk™ břicho (odtud ta přezdívka), dostál své pověsti a od počátku turnaje na nás jen v šortkách pokřikoval různé poznámky a kletby, které jsme bohužel nebyli s to nijak rozumně vyhodnotit, ale zase jsme mohli vyhodnotit jeho antickou figuru, kterou si udržoval celodenním grilováním a konzumací vepřového masa. Pár poznámek za všechny (asi nemusím zdůrazňovat, že na vykání nedošlo):

  • Ten kurt je tu načerno!
  • Na to si starosta nakradl prachy!
  • Čuráku!
  • Já makám dvanáct hodin denně!
  • Ti řikám, že tady hrát nebudeš!
  • Zavolám na vás policajty!
  • Čuráku!
  • Zavolal jsem na vás policajty!
  • Za chvíli tu budou policajti! (nebyli)
  • Čuráku!
Fanoušci v kotli

Fanoušci v kotli

Nutno dodat, že se jeho přítomnost poblíž kurtu začala negativně projevovat na prodlužování herního času a na výsledcích zápasů, protože se s diskusí počítalo až po odehrání turnaje. Někteří hráči tak ztráceli nervy a trpělivost a jali se tomu hovadu odpovídat. Situace vygradovala ve chvíli, kdy si to prase odfluslo do Jardova auta a zdálo se, že se přejde od slov k činům, ale protože my máme rozum, nestalo se tak. Pan Batoh ve finále vylovil foťák nebo mobil a začal náš tenisový turnaj natáčet (patrně pro regionální televizi). Když se konečně odešel natlačit vepřovým, vystřídala ho starší dáma, která vylezla jako kukačka z podkrovního okénka přímo naproti umpiru a oznámila nám, že už toho bylo pro dnešek dost a v sedm hodin končíme. Oproti panu Batohovi (nebo Batohu?) jednala slušně, ale projevila se jako ortodoxní monologistka, proto jsme jí po pár odpovědích přestali vnímat. Kurt byl domluvený do osmi a rozjetý turnaj nelze přerušit. Po chvíli ale, stejně jako kukačka, zalezla.

 

Pohled na zápas z vrtulníku

Pohled na zápas z vrtulníku

Během sousedovic entrée se turnaj posunul ke svému konci. Základní část byla dlouho odehrána a dohrávaly se zápasy vyřazovací části. Turnaj vyvrcholil v časovém presu ve strhujícím finále, kdy Luky Buriánek s Honzou Hofmanem porazili holky Radku a Monču, které se zázračně probojovaly až do finále přes záchranný zápas z nepovedené skupiny. My jsme skončili jako třetí ve velmi zkráceném zápase o bronz, což v téhle konkurenci hodnotíme jako výrazný neúspěch a budeme si muset napravit reputaci na příštím zápase okruhu ATP.

Když se předaly poháry a vítěze jsme zmáčeli šampaňským, ještě jsme celý turnaj probrali na tiskovce u ohniště a náš tým se rozloučil a odjel směr Praha, kde jsme ještě stihli neplánovanou chodbovku u Machyho na pavlači.

Turnaj se podle mě velmi povedl a rád bych za něj tímto poděkoval organizátorům turnaje (a sobě, dělal jsem přece tabulku). Takže dík!

Náš tým v krátké pause fotografům

Náš tým v krátké pauze fotografům

Chyba při lajnování

Chyby při lajnování se stávají i na takto profesionálních kláních

Comments are closed